صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جمعه 20 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : مستور
اسماء، آشفته از خواب پرید، خواب پریشانی دیده بود، همسرش در سفر بود و این خواب نگرانش کرده بود. با خود اندیشید تنها کسی که می‏ تواند آرامم کند عایشه دختر همسرش ابوبکر و همسر پیامبر خداست. شاید تعبیر خوابم را از پیامبر جویا شود. بسرعت آماده شد و به دیدار عایشه رفت و خوابش را برای او بازگو کرد:

در عالم رؤیا دیدم که همسرم ابوبکر لباسی سفید بر تن کرده و ریش ها را حنا بسته است.

چشمان نگران اسماء عایشه را بر آن داشت تا تعبیر خواب او را از رسول گرامی خدا، صلی ‏الله‏ علیه ‏و آله، سؤال کند.

پیامبر فرمود: ابوبکر از سفر بسلامت ‏باز خواهد گشت و اسماء از او باردار شده و پسری به دنیا خواهد آورد. پسری که خدا او را موی دماغ کافران و منافقان خواهد کرد. نام محمد را برای او انتخاب کنید.

این مژده رسول خدا، آبی بود بر آتش نگرانی اسماء. اسماء زنی نیکوکار، عفیف و دوستدار خاندان پیامبر، صلی ‏الله‏ علیه ‏و آله، بود. او پس از شهادت اولین همسرش، جعفر طیار به عقد ابوبکر درآمده بود.

خواب اسماء همانگونه که پیامبر فرموده بود به حقیقت پیوست و محمد به دنیا آمد. او در دامان مادر با عشق خاندان نبوت بزرگ شد، تا آنکه ابوبکر وفات کرد و اسماء به عقد ازدواج امام علی، علیه ‏السلام، درآمد.

بدین ترتیب محمد با فرزندان امام علی، علیه ‏السلام، برادر مادری شد.

محمد در سایه تعلیم و تربیت جانشین راستین پیامبر، صلی ‏الله‏ علیه ‏و آله، آنچنان رشد کرد که برای خود پدری جز علی، علیه ‏السلام، نمی ‏شناخت و آن حضرت نیز او را فرزند خود خطاب می‏کرد و می‏فرمود:

- محمد، فرزند من و از نسل ابوبکر است... او مانند فرزندی برای من و برادری برای فرزندان من و فرزندان برادرم (جعفر طیار) است.

محمد در خانه علی، علیه ‏السلام، جوانی برنا شد و هنگامی که مسلمانان ایران را فتح کردند، امام علی، علیه‏السلام، یکی از دو دختر یزدگرد ساسانی را که در بین اسرای ایرانی بودند به همسری حسین بن علی، علیه‏السلام، و دیگری را به همسری محمد بن ابی ‏بکر درآورد. از این ازدواج فرزندی به نام قاسم متولد شد که او بعدها عالمی پارسا و فقیهی نامدار در سرزمین حجاز شد که از اصحاب امام باقر و امام صادق، علیهم االسلام، به شمار می ‏آمد. دختر قاسم، فاطمه نیز به همسری امام محمد باقر، علیه‏ السلام، درآمد; او مادر امام صادق، علیه ‏السلام، و از بانوان برجسته اسلام است.

محمد بن ابی‏بکر در جنگ جمل جزء یاران علی، علیه ‏السلام، و فرمانده پیاده ‏نظام بود. او در این جنگ مقابل خواهرش جنگید و آنگاه که شتر عایشه در آن واقعه پی شد، امام به محمد فرمود: «به نزد خواهرت برو، هیچ کس جز تو نباید به کجاوه او نزدیک شود». محمد هنگامی که به نزدیک عایشه رسید گفت: عایشه! با خود چه کردی؟ خدای را نافرمانی نمودی و از منزل خود به عزم جنگ بیرون آمدی...»

محمد به دستور امام، عایشه را که بازویش در اثر اصابت تیری خراشی برداشته بود در منزل برای استراحت و مداوا فرود آورد و پس از معالجه به دستور امیرالمؤمنین علی، علیه ‏السلام، خواهرش عایشه را به مدینه رساند و به کوفه بازگشت.

محمد توسط امام و طبق این فرمان به حکومت مصر گماشته شد:

ادامه مطلب


نوع مطلب : امام علی (ع)، 
برچسب ها :
امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات