تبلیغات
مــاه ولــاء - سفارتخانه ملکوت
صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شنبه 5 مرداد 1392 :: نویسنده : مستور
سرم را در چاه بی ‏کسی‏ات فرو می ‏برم. بند بند وجودم مشتعل می‏ شود. ذرّه‏ ای می ‏شوم که در آتش کلماتت هبوط می‏کند، می ‏شکند.مردی که تاریخ، وامدار اوست... هیچ کس صدایت را نمی‏ شنود... نخلستان بوی دلگیری می‏ دهد.

شب‏های خاموش این شهر نفرین شده، «های های» مردی را به تماشا می ‏نشینند که چهره انسان را در قحط‏ سالی آدمیت، بروز می ‏دهد.مردی که سفارتخانه ملکوت را در خانه ساده ‏اش بنا می ‏کند و بار سنگین رسالت را بر شانه‏ های ولایتش حمل می‏کند .

سرم را در چاه بی‏ کسی ‏ات فرو می ‏برم. ذرات این شب‏ های بی‏ ستاره، در کهکشان کلماتت گم می ‏شوند. مردم شهر، راه نخلستان را نمی‏ دانند؛ مردمی که خورشید را انکار کردند، مردمی که در لاک بی‏ دردی خود فرو رفتند، مردمی که دست‏هایشان بوی دروغ می‏دهد و مردمی که تاریخ را ننگین می‏کنند.

به نخلستان برو!

چاه، تمام دردهایت را مکتوب می ‏کند. فردا، خروش ذراتش، ناله‏ هایت را در تمام عالم منتشر می‏ کند.

فردای در گلوی دخترکان یتیم، بغض نان می‏ شکند.

کاسه‏ های شیر، از اشک‏های تو لبریز می‏ شود.

فردا شعور انسان، حقیقت تو را گواهی خواهد داد.

ای معجزه دین و ای قرآن ناطق! هنوز از پسِ قرون و اعصار، شب‏های تار کوفه، انبان نان و خورشت یتیمان را انتظار می‏ کشند و روح تشنه مشتاقان، از دریای لطفت سیراب می ‏شود. دیدگان کم سویم، در فراق قدومِ مبارکت اشک هجر می‏بارند و عطشِ جانم، جرعه‏ های کلامت را می ‏نوشد و بر زخم دیر سالِ خود مرهم می‏ نهد.

ای ابوتراب! زهد در گوشه گوشه اعتکاف دنیا، دیده به دیدار تو خوش کرده است که زاهدترین عابد درگاهِ حقّ بودی.

تواضع و فروتنی‏ات دریا را به شگفتی وا می‏داشت و رود کلامت، جان خسته کویر را سیراب می ‏کرد.

ای ابوالایتام! کوبه در خانه یتیمان، در هر گوشه از جهان، دستان نوازشگر تو را می ‏طلبند و کوچه ‏های انتظار، منتظرِ قدوم پاک و مطهّر تواند.

ای مظهر شجاعت! هنوز تاریخ از پس اعصار و قرون، چون تو را سراغ ندارد که تو، مجموعه شگفت ‏انگیز تمام خصایل پاک الهی هستی.

ای علی! ای مولای متقیان، پرهیزگاران، راستگویان و تقوی پیشگان! ای نور پر فروغی که متصل به نور مطلقی و نامت، آتشی بر خرمن خاموشی و سکوت و دهشت! ای جاودانه اعصار و ای نمونه تمام صفات پاک الهی! درود فرشتگان و خدای فرشتگان بر تو باد!


سالشمار زندگانی امام علی علیه ااسلام
سیری در زندگانی امام علی علیه السلام
امام علی علیه السلام در اندیشه و سیره امام خمینی(ره)
امام علی علیه السلام از دیدگاه مقام معظم رهبری
چرا مردم امام علی علیه السلام را رها نکردند؟
شهادت امام علی علیه السلام
وصیتهای امام علی علیه السلام
نوع مطلب : امام علی (ع)، 
برچسب ها :


نمایش نظرات 1 تا 30


نظرسنجی
به نظر شما كدامیك از اقدامات امام علی (ع) در اجرای عدالت اقتصادی نقش مهم تری داشت:
امکانات وبلاگ


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

حمایت