صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
سوره انعام
آیه 54
( و چون كسانى كه به آیات ما ایمان دارند، نزد تو آیند، بگو: «درود بر شما، پروردگارتان رحمت را بر خود مقرّر كرده كه هر كس از شما به نادانى كار بدى كند و آنگاه به توبه و صلاح آید، پس وى آمرزنده مهربان است.»)

1 ـ  ابن عباس گفت: آیه «و اذا جاءك الذین یؤمنون بایاتنا» درباره علىّ بن ابى طالب (ع) و حمزه و جعفر و زید نازل شده است.

آیه 82
(كسانى كه ایمان آورده و ایمان خود را به شرك نیالوده‌اند، آنان راست ایمنى و ایشان راه‌ یافتگانند.)

1 ـ ابن عباس گفت: «الذین آمنوا» یعنى توحید را تصدیق كردند و او علىّ بن ابى طالب (ع) است «و لم یلبسوا» یعنى خلط نمى‌كنند مانند آیه: «لم تلبسون الحق بالباطل چرا حق را به باطل خلط مى‌كنید» یعنى آنان خلط نكردند ایمان خود رابه ظلم و منظور از آن شرك است. ابن عباس گفت: به خدا سوگند هیچ كس ایمان نیاورد مگر اینكه قبلا دچار شرك بود جز علىّ بن ابى طالب (ع) كه ایمان آورد در حالى كه به اندازه چشم به هم زدن هم شرك نورزید «اولئك لهم الامن» امنیت از آتش و عذاب «و هم مهتدون» یعنى در روز قیامت بدون حساب به بهشت راه مى‌یابند. على نخستین كسى بود كه به او ایمان آورد در حالى كه او هفت ساله بود.
امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic