صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
اقرار از روى تهدید
زنى آبستن را كه به زنا متهم بود نزد عمر آوردند، عمر از او پرسش كرد، زن به زناى خود اعتراف نمود، عمر دستور داد او را سنگسار كنند، در حالى كه زن را مى‌بردند امیر المؤمنین- علیه السلام- به آنان برخورد نموده به مأموران فرمود: به این زن چه‌كار دارید؟

گفتند: عمر فرمان قتلش را داده است!

امیر المؤمنین- علیه السلام- آنان را نزد عمر برگردانده به او فرمود: آیا تو گفته‌ اى این زن سنگسار شود؟

عمر گفت: آرى؛ زیرا او به زناى خود اقرار كرد. امام- علیه السلام- به او فرمود:این زن خودش گناهكار است و حق دارى درباره او چنین حكم كنى، اما بر طفلى كه در شكم دارد چه حقّى دارى؟ و گمانم او را ترسانده‌ اى و در نتیجه اقرار كرده است. عمر گفت: آرى، چنین بوده است.

امیر المؤمنین- علیه السلام- به وى فرمود: آیا از رسول خدا- صلّى اللّه علیه و آله- نشنیدى كه فرمود: «كسى كه از روى شكنجه اقرار كند حدّى بر او نیست، و كسى كه با حبس و تهدید اعتراف كند اقرارش نافذ نیست».

عمر زن را آزاد نمود و گفت: زنان جهان عاجزند از این كه پسرى مانند على بن أبی طالب بزایند.

سپس گفت: «لو لا علىّ لهلك عمر؛ اگر على نبود عمر هلاك مى‌شد».(كشف الغمه، ج 1، ص 149.)
امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات